Ranking giełd kryptowalut

Ranking giełd kryptowalut – lipiec 2022

Przymierzasz się do inwestycji w kryptowaluty, ale nie do końca wiesz, którą platformę do handlu aktywami cyfrowymi wybrać? Nic dziwnego – jest ich całe mnóstwo. Aby ułatwić Ci zadanie, stworzyliśmy ranking giełd kryptowalut.


Giełdy kryptowalut – podstawowe informacje

Giełdy kryptowalut umożliwiają handel aktywami cyfrowymi. Obecnie stanowią jedną z ważniejszych części ekosystemu walut wirtualnych. Zasada ich działania jest zbliżona do tradycyjnej giełdy, z tą jednak różnicą, że giełdy kryptowalut nie podlegają żadnym organizacjom nadzorującym. W praktyce oznacza to, że na realizowane za ich pośrednictwem transakcje, nie mają wpływu banki centralne ani polityka skarbowa. Rosnące zainteresowanie kryptowalutami sprawiło, że aktualnie dostępnych jest kilkaset takich giełd. Które z nich są godne zainteresowania? Przedstawiamy ranking giełd kryptowalut


Kryptowaluty – ranking giełd

Ranking giełd kryptowalut pozwala zorientować się w dostępnych platformach, które umożliwiają handel kryptowalutami. Są one na bieżąco aktualizowane i uwzględniają takie czynniki, jak m.in. koszty transakcji, liczbę dostępnych kryptowalut, walutę w której można realizować transakcje oraz bezpieczeństwo.  

 1. Binance
  Umożliwia zakup i sprzedaż aż 387 kryptowalut. Prowizja za dokonanie transakcji wynosi 0,1%. Dostępne waluty, w których można realizować transakcje to: EUR, GBP, AUD, BRL, NGN, RUB, TRY, UAH, ZAR. Zaletę tej giełdy kryptowalut stanowi wysoki poziom bezpieczeństwa, dostępność kontraktów i opcji na kryptowaluty, a także brak wymogu weryfikowania tożsamości. Jednocześnie dostępna jest również możliwość obniżenia prowizji poprzez korzystanie z tokenów Binance coin.
 2. BitBay
  BitBay to największa polska giełda kryptowalut, która uważana jest także za najlepszą. Liczba dostępnych kryptowalut w porównaniu do giełdy opisanej wyżej nie jest może tak imponująca – wynosi 49. Wyższy jest również koszt prowizji, który waha się w przedziale 0,3%-0,43%. Polscy inwestorzy docenią z pewnością możliwość zawierania transakcji rozliczanych w PLN. Również wypłaty środków z giełdy są dostępne w polskiej walucie. Inne waluty, w których można realizować transakcje to EUR, USD i GBP.
 3. Kraken
  Dostępna liczba kryptowalut na tej giełdzie to 91. Transakcje możliwe są w 6 walutach: EUR, USD, GBP, CAD, CHF, JPY. Prowizja mieści się w przedziale 0,16% – 0,26%. Do jej plusów zaliczyć można opcję zawierania transakcji z dźwignią. Także długi staż działalności przekłada się na wysokie bezpieczeństwo. 
 4. Coinbase
  Ta giełda kryptowalut doceniana jest przede wszystkim za dużą liczbę kryptowalut – wybierać możesz spośród 103 walut cyfrowych. I w tym przypadku długi staż działalności wiąże się z wysokim poziomem bezpieczeństwa. Minus stanowi jednak wysoki koszt prowizji, który sięgać może nawet 0,5% (zwłaszcza dla osób z niskimi obrotami). Dostępne waluty: EUR, USD, GBP, AUD, CAD, CHF, JPY.
 5. Huobi
  Ta giełda oferuje aż 356 kryptowalut i atrakcyjne prowizje transakcyjne (na poziomie 0,2%).
  Zalety handlu kryptowalutami w Huobi to m.in. dostępność płatności kartą kredytową i debetową. Co ciekawe, platforma umożliwia także użytkownikom udział w ofertach projektowych. Wadą jest zaś brak par walutowych fiducjarnych.

  Ranking giełd kryptowalut – czy warto korzystać?

  Ranking giełd kryptowalut może zapewnić ogólny pogląd na dostępne platformy transakcyjne. Warto mieć jednak na uwadze, że niemal cały czas powstają nowe. Z tego też względu dobrze, co jakiś czas aktualizować informacje na ten temat. Jeśli interesuje Cię polska giełda kryptowalut, to jak wskazuje powyższy ranking, na ten moment zdecydowanie najbardziej popularna platforma to BitBay.