Po najnowszej aktualizacji aplikacji mobilnej PayPala eksperci od cyberbezpieczeństwa zauważyli, że w kodzie pojawiły się referencje do czegoś o nazwie PayPal Coin. Jeżeli amerykański gigant płatności internetowych faktycznie podjąłby decyzję o stworzeniu własnego stablecoina, to decyzja ta byłaby ważnym krokiem naprzód dla branży kryptowalut.

PayPal Coin, czyli postęp w płatnościach internetowych

Założony w 1998 roku PayPal stanowił prawdziwą rewolucję umożliwiającą łatwe, szybkie i tanie płatności internetowe. Firma szybko stała się gigantem technologicznym z siedzibą w Dolinie Krzemowej i do dzisiaj utrzymuje na rynku pozycję hegemona. Mimo to koszty obsługi transakcji są dość wysokie, nawet przy tak ogromnym systemie informatycznym, jakim dysponuje PayPal. Stablecoin oparty na sieci PayPala mógłby pomóc obniżyć koszty działalności firmy i ułatwić transfery pieniędzy pomiędzy użytkownikami. Decyzja o rozpoczęciu prac nad PayPal Coin nie jest jeszcze pewna, ale przedstawiciele firmy potwierdzili, że PayPal faktycznie rozpoczął pracę koncepcyjne nad własnym stablecoinem.

Przed PayPalem jeszcze długa droga

Warto zaznaczyć, że PayPal czeka jeszcze długa droga. Projekt jest na razie w fazie wczesnych prac koncepcyjnych, a kod aplikacji zawiera jedynie szczątkowe ślady. Od rozpoczęcia planowania do pełnego wdrożenia stablecoina miną zapewne lata, szczególnie że instytucje finansowe takie jak PayPal muszą spełnić szereg przepisów i norm bezpieczeństwa, które znacząco wydłużają proces. Mimo to warto obserwować sytuację – stablecoin zintegrowany z Paypalem będzie stanowił najlepszy test dla przydatności kryptowalut w światowym systemie płatniczym. Jeżeli PayPal Coin faktycznie odniesie sukces, możemy się spodziewać, że już wkrótce kolejne instytucje finansowe pójdą śladem amerykańskiego giganta i zdecydują się na stworzenie własnego stablecoina.

5/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

17 − 3 =