Giełda kryptowalut Crypto.com integruje się z platformą Google Pay. Co to oznacza? Od 21 lipca 2022 roku użytkownicy Crypto.com będą mogli płacić za kryptowaluty właśnie poprzez platformę płatniczą Googla.

Korzyści dla użytkowników Crypto.com

Co to wniesie? Około 50 milionów użytkowników Crypto.com będzie mogło dokonywać zakupów na giełdzie w łatwiejszy sposób i bez bezpośredniego podawania danych swoich kart. Czy zmieni się coś w kwestii bezpieczeństwa? Zapewne nie, ale jest to duże ułatwienie dla inwestorów.

Crypto.com rozwija się bardzo szybko, przez co coraz więcej państw pozwala platformie funkcjonować (ostatnio Grecja, Singapur, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Włochy).

Po rozpoczęciu współpracy z Coinbase , Bakkt i Nexo, które pozwala płacić kryptowalutami za pośrednictwem Google Pay (po zamówieniu karty Mastercard Nexo), jest to kolejny krok Googla i jego platformy płatniczej w kierunku integracji ze światem kryptowalut.

Co będzie dalej?

Jaki będzie kolejny krok we współpracy? Obie platformy już pracują nad rozwiązaniem działającym w drugą stronę możliwością płacenia kartą Crypto.com Visa za pośrednictwem Google Pay. Funkcjonalność ta jest już dostępna w Australii i Nowej Zelandii.

A co planuje samo Google? Amerykański gigant technologiczny już jakiś czas temu zapowiedział dalszy rozwój działalności związanej z rynkiem kryptowalut, czego kolejnym elementem jest właśnie rozpoczęcie współpracy z Crypto.com. Google zapowiada także zwiększenie skali działań na rynku NFT. A co przyniesie przyszłość? Możemy spodziewać się dalszego zwiększania działalności poprzez nawiązywanie współpracy z kolejnymi giełdami, a później może nawet płatności kryptowalutami bezpośrednio z giełd, bez potrzeby zamawiania kolejnych kart.

5/5 - (2 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

19 − osiem =